Блог

Що зміниться після карантину?

Карантин змусив багатьох задуматися – а навіщо офіси? Можна працювати і вдома. Так і зручніше, і кошти та час на проїзд не витрачаєш.

Карантин справді вплинув на ринок праці. Багато хто з підприємців зрозумів переваги дистанційної праці. Багато, але не всі.

Давайте відволічемося від технічної сторони дистанційної роботи. Вона весь час прогресує, і, хто знає, можливо у майбутньому працівники ринків не бунтуватимуть, а через VR-окуляри управлятимуть продажем полуниці.

Торкнемося інших сторін процесу роботу – управлінського та соціального.

Чи захоче роботодавець відправити всіх працівників на дистанційку? Економія на офісі, папері, чорнилах. Для підприємця з’являється проблема контролю за роботою та формування колективу. З контролем добре – є програмне забезпечення, треба прикласти зусилля та навчитися.

Добре, якщо роботу зроблять фрілансери. А якщо люди постійно взаємодіють між собою? Також встає проблема навчання. Кожен, хто дивиться стратегічно, планує виховувати кадри. Можна зробити онлайн-курси. Але такі курси не замінюють спілкування та виховання. Будемо чесними – чи будуть їх проходити? Для «галочки» - так.

І звідси виникає наступна сторона.
Чи захочуть працівники?

Місце роботи – це середовище, яке збільшує ефективність і формує спільноту людей. Про спільноту – це в ідеальному випадку. Але ж ми всі хочемо створювати саме ідеальне середовище.

Є люди, яким комфортно працювати в себе вдома. Але чому почали з’являтися open space? Щоб створити імітацію робочого середовища. Людей все одно тягне в колектив. І чотири стіни з кухнею приїдаються.

Технологічна сторона, зі свого боку, сприятиме зникненню окремих професій. Штучний інтелект та автоматизація несуть смерть окремим професіям.

За даними компанії McKinsey & Company близько 50% робочих процесів теоретично можна автоматизувати. Щоправда, лише 5% професій можуть бути повністю автоматизовані. У 6 з 10 професій можна технічно автоматизувати 30% діяльності.

Питання – ціна розробки та впровадження таких процесів.Це не страшно – професії завжди зникають. Скажімо, професія телефоніста була популярною у ХХ столітті. З розвитком технологій вона зникла. Чи мисливця на мамонтів.
З’являються нові професії. Хто 20 років тому знав про SMM та таргетинг? А зараз школярі хочуть працювати SMM-никами!

Знову ж, компанія McKinsey & Company показує, що у 1850 році у агросекторі США було зайнято 60% усіх працівників. Вже в 1970 – менше 5%. Зменшення робочих місць в одному секторі не привело до зникнення роботи як такої. До 2030 року очікується, що 8-9% професій будуть абсолютно новими, тобто, не існуватимуть до цього.


Які це професії?

Це питання до футурологів. Чи будуть вони пов’язані з космосом? Чи з подальшою сегментацією технологій? Чи з більш приземленими речами?
Вже через 10 років – побачимо.

Детальна інформація про наші послуги на сайті proof.in.ua або за телефоном +38(099)0797361
Цікаво